СПЛЕСК КИСТІ

Тільки в дитячих казках будинок потопає в квітах, по кімнатах літають метелики і бабки, а засніданком збираються разом гноми, феї й ельфи. У житті ж – «актуальна» плитка, симпатичний візерунчик на шпалері, білосніжна гладь штукатурки на стелі. Усе модно, усе мило, але… трохи нудно. Але ж можна змінити світ навколо себе! Розцвітити враженнями стіни, подарувати емоції стелі. Запросіть до себе в будинок не звичайного дизайнера, а художника сьогодення. І дитинство повернеться.
За старих часів з цим було простіше: розписні стіни вважалися однією з головних прикрас будинку. Міфологічні сюжети і біблійні сцени, пастухи і пастушки, квіти, пейзажі, орнаменти донині прикрашають стіни стародавніх особняків і заміських резиденцій. Виконували такі розписи найкращі художники: Рафаель, Мікеланджело, Джотто, Сікейрос, Петров-Водкін…Сьогоднішні майстри поки не так знамениті. Але їхні роботи здатні перетворити будь-який інтер’єр.
Настінний живопис – не альтернатива шпалерам, тканинам, штукатуркам і фарбам, він їх не замінить. А от у сполученні зі звичними, що зійшли з конвеєра й від того безликими оздоблювальними матеріалами авторський малюнок здатний змінити житловий простір.
Принципова відмінність настінного розпису від звичних полотнин у тім, що він коштовний не стільки сам по собі, а в гармонічному поєднанні з іншими елементами декору. Розпис найчастіше стає домінантою в дизайнерському рішенні простору, але він не «забиває» навколишні її предмети.
Будинок – дуже особистий простір, щось на кшталт раковини равлика або панцира черепахи.Природні кольори заспокоюють, створюють атмосферу захищеності і самітності. Тому, імовірно, завжди в моді відтінки землі, піску, деревної кори. Але є ще і соковита травнева зелень, і прозоро-блакитні проліски, і яскраве літнє сонце, і насичені фарби осені…Світ багатогранний і багатобарвний. Здорово прокинутися і побачити над головою розсип спілих соковитих апельсинів?

Поталь
Дуже красивий розпис по поталу. Поталь – це імітація срібла. Найтонші аркуші наклеюють на підготовлену поверхню за допомогою спеціальних художніх лаків. Робота вимагає надзвичайної акуратності: майстер використовує м’які білячі кисті і ні в якому разі не відкриває вікон. Найменший вітерець може зрушити матеріал, і він ляже міхурами. Крім того, для робіт потрібні й особливі шкіряні мішечки, і агатові ножички, і безліч інших важливих «дріб’язків». Ну і, звичайно, майстерність і талант.
Дитяча – цілий світ, зі своїм космосом і райським садом. «Парад планет» над головою не просто красива картинка. Малюнок виконаний у повній відповідності з астрономічним атласом. Врахували масштаб, колір планет, розташування зірок. Але по-справжньому розпис заграв, коли його доповнили аксесуарами. Світильники для намальованого неба ретельно підбирали: спеціальний – для голови комети, інші – для зірок. Одне з найцікавіших дизайнерських рішень у кімнаті – авторський світильник у формі метелика. Скло було виконано за ескізами Сергія Малявкіна. Уся конструкція збиралася вручну.
Відчуття, що ти знаходишся в казковому саду, підсилюють шпалеру – досить спокійні, димчасто-блакитні, доповнені яскравими розписними дерев’яними елементами. У такій кімнаті дитина все робитиме граючи: займатися спортом, учити уроки. І сни в цій дитячій будуть снитися тільки кольорові.